Strona Główna

Szanowni Gospodarze Miejscowości Nadodrzańskich

Tegoroczne przygotowania Flisu Odrzańskiego mają szczególny wymiar. Musimy sprostać ważnemu wyzwaniu jakim jest ogłoszenie przez samorządy województw nadodrzańskich obecnego roku  „Samorządowym Rokiem Rzeki Odry 2018”. 

Dlatego przygotowujemy nową koncepcję przebiegu Flisu zakładając zdecydowanie większy udział miejscowości nadodrzańskich w tym dołączenia własnych jednostek do Flisu i utworzenia powiązanej linami wspólnej „Sztafety Herbów i Flag” Waszych miejscowości nadodrzańskich przez które będą przepływać jednostki. Sztafeta Herbowa Flisu będzie ważnym wydarzeniem i prezentem społeczności nadodrzańskich i nadwarciańskich na 100-lecie Niepodległości  Polski, 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018.  

Ponieważ Flisacy w tym roku budować będą tratwę na Warcie dlatego połączenie jej z całą Flotyllą zaplanowane jest na dzień 9 lipca 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Na utworzenie szczegółowego programu mamy jeszcze trochę czasu. Natomiast obecnie oczekujemy pilnej decyzji marszałków i samorządów województw nadodrzańskich na przyjęcie tegorocznej koncepcji organizacji i realizacji tegorocznego Flisu. 

Już dziś serdecznie zapraszamy do Szczecina, gdzie 14 lipca z pokładu statku Akademii Morskiej Nawigator XXI będziemy witać Flis Odrzański z tratwą flisacką na czele, która przypłynie po raz pierwszy w historii Flisu rzeką Wartą.

Dokumenty do pobrania

Wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej 
Organizator Flisów Odrzańskich
dr Elżbieta Marszałek
Adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu
Wydział Ekonomiczny w Szczecinie

Główny Koordynator Flisów Odrzańskich
Krzysztof Żarna
Dyrektor Wydziału Współpracy Terytorialnej
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Adres korespondencyjny:
Sekretariat Flisu Odrzańskiego
Wydział Współpracy Terytorialnej
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
71-421 Szczecin, al. Wyzwolenia 105
Magdalena Stanek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

tel. 91-44-67-181
fax 91 44-67-180