Odwołanie Flisu Odrzańskiego 2019

Szanowni Gospodarze Miejscowości Nadodrzańskich
Drodzy Flisacy i  Żeglarze
Przyjaciele i Miłośnicy Flisów Odrzańskich

Z przykrością przekazujemy wiadomość o decyzji, jaką musieliśmy podjąć, a dotyczy  ona odwołania tegorocznego Flisu Odrzańskiego 2019.

Jako główni organizatorzy Flisu wraz z Głównym Koordynatorem Flisów Odrzańskich z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pragniemy serdecznie przeprosić Państwa za wszelkie niedogodności wynikające z podjętej  przez nas decyzji.
 
Sprawy zdrowotne Eli Marszałek uniemożliwiają koordynowanie przygotowań oraz realizację naszej ekspedycji wodnej w 2019 roku. Jesteśmy przekonani, że szybko postępująca poprawa zdrowia Głównej Organizator pozwoli na wznowienie Flisów Odrzańskich już w roku 2020.

Wiemy, że przygotowujecie w swoich  miejscowościach, w okresie w którym zwykle odbywa się Flis,  uroczystości z okazji Święta lub Dnia Rzeki Odry. Prosimy, realizujcie swoje inicjatywy i pomysły,
bo są one ważne dla mieszańców, zwłaszcza zabawy i festyny nad Odrą. Niech one staną się już tradycją. My, jako główni organizatorzy dotychczasowych Flisów, w miarę możliwości i kondycji zdrowotnej postaramy się drogą lądową docierać do Was, aby cieszyć się z Wami ze wspólnego sukcesu jakim niewątpliwie jest wybudowany łańcuch przystani i marin na Odrze oraz możliwość podziwiania Waszego regionu zarówno od strony lądu jak i z pokładów jednostek pływających
po rzece.

Jeszcze raz serdecznie przepraszamy za odwołanie naszej ekspedycji wodnej w roku 2019.

Tradycyjnie zapraszamy na Dzień Rzeki Odry w Szczecinie w dniu 13 lipca 2019 roku

Elżbieta Marszalek
Główny Organizator Flisów Odrzańskich
Wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej

Mieczysław Łabęcki
Retman Flisów Odrzańskich

Krzysztof Żarna
Główny Koordynator Flisów Odrzańskich
Wicedyrektor Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego